Data publikacji w serwisie:

Radio Meteor ma redaktorkę naczelną

Studenckie Radio Meteor działa już od 11 lat. Od 1 lipca ma pierwszą w historii redaktorkę naczelną. Eliza Hajdenrajch to pochodząca z podpoznańskich Plewisk 20-latka, która wygrała wybory powszechne – pierwsze w historii ponad 100-osobowej redakcji.

Oto informacja na ten temat, przesłana do Biura Prasowego UAM. Nowej naczelnej serdecznie gratulujemy!

Radio Meteor rozpoczęło swoją działalność 13 lutego 2012 roku. W listopadzie 2019 roku wygrało plebiscyt na najlepsze medium studenckie w Polsce w plebiscycie Środowiska Studenckiego Pro Juvenes. Przez ponad 11 lat działalności wykształciło dziennikarzy, którzy dziś pracują w ogólnopolskich mediach, np. RMF FM, TVN, Radio Eska, TOK FM, Viaplay i wielu innych.

- To dla mnie niesamowite wyróżnienie. Jestem niezwykle wdzięczna za zaufanie jakie otrzymałam od kolegów i koleżanek z redakcji. Na pewno czeka mnie spore wyzwanie, w końcu, parafrazując klasyka, z tak wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Może i nie jestem superbohaterką, ale zrobię wszystko, żeby podołać oczekiwaniom. Cieszę się, że będę mogła rozwijać Meteora i dołożyć swoją cegiełkę do tej kuźni talentów, która co roku wypuszcza w świat uzdolnionych dziennikarzy, fotografów, realizatorów, producentów i specjalistów ds. reklamy i promocji – mówi Eliza Hajdenrajch, która do tej pory była znana odbiorcom jako szefowa działu reklamy i promocji Radia Meteor, dziennikarka oraz autorka prospołecznej audycji nt. zdrowia psychicznego „Normalna audycja”.

Redaktorka może też pochwalić się doświadczeniem dziennikarskim jeszcze z czasów nauki w liceum. Pisała wówczas dla ogólnopolskiego magazynu internetowego „Kultura na co dzień”. Jest także laureatką ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o mediach.

- Eliza – jak przystało na dziennikarkę – jest osobą bardzo empatyczną, co tylko pomoże jej w zarządzaniu studencką redakcją. Jest też idealnym przykładem na to, jak wiele umiejętności mogą rozwijać młodzi ludzie w Radiu Meteor. Bardzo dobrze radzi sobie w mediach społecznościowych, w szeroko rozumianej promocji, ale odnajduje się też w studiu radiowym przy mikrofonie, prowadząc audycję autorską czy różne pasma studenckie. Właśnie po to jest Radio Meteor, aby młodzi ludzie mogli rozwijać swoje medialne umiejętności na różnych płaszczyznach. Przecież właśnie w kierunku wielozadaniowości idzie dzisiejszy świat mediów. – podkreśla Radosław Męczykalski, kierownik Radia Meteor oraz wykładowca Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, który pomaga redakcji z ramienia UAM.

Kadencja Elizy Hajdenrajch potrwa do 30 czerwca 2024. W tym czasie ją oraz całą redakcję najprawdopodobniej czeka kolejny historyczny moment – przeprowadzka do nowej siedziby. – Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale trwają już bardzo zaawansowane prace, abyśmy za kilka miesięcy mogli działać w nowym domu studenckim, który nazywa się (nomen omen) „Meteor”. To będzie początek nowej ery dla naszego radia, które do tej pory działa na małym metrażu w podziemiach Wydziału Fizyki. W „Meteorze” będziemy mieli przestrzeń na profesjonalną redakcję. Ośmielę się wysunąć tezę, że najnowocześniejszą redakcję studencką w Polsce – wyjaśnia nowa redaktorka naczelna i dodaje, że to zasługa wielu lat konsekwentnej działalności Radia Meteor.

- Przez lata Meteorowcy pokazywali władzom uczelni, że ta redakcja jest inwestycją w przyszłość, w rzetelność dziennikarską, w profesjonalizm. Z kolei władze zawsze to dostrzegały. Przecież rektor prof. Tadeusz Wallas jest z nami i wspiera nas od początku, jeszcze w czasach, gdy był dziekanem WNPiD. Zawsze mogliśmy też liczyć na obecne władze WNPiD czy Wydziału Fizyki, a także na rektorkę UAM prof. Bogumiłę Kaniewską. Dzięki pracy młodych ludzi i dzięki zrozumieniu tej pracy w oczach całej uczelni, Radio Meteor może wciąż się rozwijać, a ja osobiście mam motywującą satysfakcję, że w pierwszej historycznej kobiecej kadencji rektorskiej pojawiła się też pierwsza historyczna kobieca kadencja redaktorska. W kobietach siła! Jestem pewna, że to będzie dobry rok – kończy Eliza.

fot. Mateusz Grzegorczyk (Radio Meteor)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048