Scientific Advisory Board na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

26 października, w Collegium Minus UAM po raz pierwszy stacjonarnie spotkali się członkowie SAB AMU (Scientific Advisory Board Adam Mickiewicz University). To międzynarodowy naukowy komitet doradczy, którego zadaniem jest poznanie najważniejszych obszarów działalności UAM oraz doradztwo w zakresie ich rozwoju. Jej funkcjonowanie zostało określone w statucie Uniwersytetu, SAB powołała Rektorka UAM na okres swojej kadencji.

W skład naukowego komitetu doradczego wchodzą naukowcy o międzynarodowej renomie. Są to: prof. Julia von Blumenthal (Humboldt-Universität in Berlin), prof. Jeremy Sanders (Cambridge University), prof. Hans-Jochen Schewier (Albert-Ludwigs-Universität Freiburg) oraz prof. Michael S. Vitevich (University of Kansas). UAM reprezentują w komitecie: rektorka prof. Bogumiła Kaniewska, prorektorka do spraw nauki, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, prorektor do spraw współpracy międzynarodowej, prof. Rafał Witkowski oraz prorektor do spraw projektów badawczych, prof. Przemysław Wojtaszek, a także przedstawiciel doktorantów i przedstawiciel jednostek administracji realizujących zadania z zakresu nauki.

Dwudniowe spotkanie SAB poświęcone jest m.in. ewaluacji projektu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza, działań w ramach konsorcjum EPICUR, a także strategii uczestnictwa UAM w międzynarodowych rankingach.

fot. Przemysław Stanula

Przemysław Stanula