Senat UAM w hołdzie Ofiarom Holokaustu

W poniedziałek, 27 stycznia Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyjął uchwałę oddającą hołd Ofiarom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

W uchwale czytamy: „W dniu 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau, Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu składa hołd Ofiarom tego zaplanowanego ludobójstwa.

Wyrażamy nadzieję, że pamięć o historii Holokaustu nigdy nie zostanie zatarta. Niech będzie ona ostrzeżeniem dla kolejnych pokoleń przed rasizmem, ksenofobią, szowinizmem oraz nienawiścią.

Jako wspólnota uniwersytecka uznajemy za swój obowiązek stać na straży pamięci Ofiar”.

Fot. Adrian Wykrota, Przemysław Stanula

Agnieszka Książkiewicz