Seniorzy znów spotkali się ze studentami!

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w piątek 2 grudnia odbyło się, drugie w historii, wydarzenie pod hasłem Spotkania Pokoleń '22.

Była to szansa na wymianę poglądów i doświadczeń między absolwentami-seniorami poznańskich uczelni a obecną społecznością studencką. Tym razem wspomnienia dotyczyły lat 1956-1989 i działań opozycji studenckiej w tych czasach.

Podczas spotkania prof. n.med. Jacek Juszczyk, lekarz, krytyk i animator życia kulturalnego Poznania otrzymał Nagrodę Główną Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. Rozstrzygnięto także konkurs „Uniwersytet Moich Wspomnień”.

Spotkania Pokoleń organizowane są przez Wydział Nauk Politycznych UAM oraz Fundację "Jeden Uniwersytet".

Fot. Adrian Wykrota

Agnieszka Książkiewicz