Data publikacji w serwisie:

Bezpieczeństwo i obronność na WNPiD

W czwartek, 11 października na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się konferencja naukowa pod tytułem „Bezpieczeństwo i obronność. Badania naukowe, oryginalne praktyki i edukacja Uniwersytetu Poznańskiego”. To kolejne wydarzenie organizowane w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Konferencja podzielona była na dwie części – historyczną i współczesną. W pierwszej został zaprezentowany wkład uczonych Uniwersytetu Poznańskiego w rozwój bezpieczeństwa i obronności kraju, w okresie ostatnich stu lat. W drugiej części, uczestnicy dowiedzieli się więcej o bezpieczeństwie militarnym RP i o tym, jak wygląda praca w poszczególnych służbach bezpieczeństwa.

Uczestnicy spotkania usłyszeli historię poznańskiej kryptologii (sukcesem naszych kryptologów było złamanie szyfru Enigmy!), a także poznali charakterystyczne cechy budowy ciała, jakie powinien posiadać kandydat na zawodowego żołnierza.

Ponadto, w holu Wydziału pojawiły się stanowiska, przy których zainteresowani studenci – i nie tylko – mogli zaczerpnąć informacji, w jaki sposób zostać strażakiem czy policjantem. Na parkingu obok WNPiD odbył się pokaz sprzętu policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i wojska lądowego.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Program.pdf 10.10.2018 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF Program.pdf(892.0 KB)