Data publikacji w serwisie:

Sound Art Festiwal

W dniach 28-29 lutego 2020 roku, na Wydziale Fizyki UAM, odbędzie się Sound Art Festiwal. To unikatowe w skali kraju wydarzenie będzie okazją do spotkania przedstawicieli i reprezentantów branży muzycznej na polskim rynku ze studentami uczelni wyższych. Organizatorami projektu są: Wydział Fizyki UAM, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Muzyczna oraz firma DAARS.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również prezentacja nowych technologii z zakresu inżynierii i realizacji dźwięku, technologii streamingu, pokazów artystycznych, koncertów muzycznych i wystaw sztuki. Warsztaty i referaty poprowadzą między innymi Robert Friedrich, Hieronim Wrona oraz Rajmund Kawalec.

Organizatorzy zaplanowali konkurs na miks ścieżki, polegający na odpowiednim połączeniu nagranych ścieżek w jedną, spójną całość. Rezultatem miksowania, będzie jeden plik stereo zawierający sumę tych ścieżek w różnych proporcjach względem siebie. Najlepsza ósemka uczestników otrzyma możliwość zajęć w studio nagraniowym z Piotrem Madziarem, wykładowcą akademickim oraz realizatorem dźwięku z wieloletnim doświadczeniem.

Dla uczestników Sound Art Festiwal przewidziano także prezentację harfy laserowej, rzeźb dźwiękowych oraz zwiedzanie wyjątkowej komory bezechowej w Katedrze Akustyki Wydziału Fizyki UAM.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: http://soundartfestiwal.pl/

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048