Studenci WNPiD zaangażowani w międzynarodowe projekty

W ramach EUfactcheck European Journalism Training Association studenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Kornelia Starczewska i Wael Nel, z pomocą prof. Jędrzeja Skrzypczaka stworzyli analizę, w której zweryfikowali artykuł pt.: Female CEOs face ‘greater penalties’ than male CEOs for ethical transgression.

Zespoły badawcze weryfikują na podstawie dostępnych źródeł  (baz danych, wywiadów z ekspertami itp.) rozmaite fakty zawarte w wypowiedziach polityków, materiałach prasowych, dotyczących różnych aspektów życia publicznego w UE.

Analizy publikowane są takie na platformie EJTA i rozsyłane do największych światowych redakcji prasowych. Autorzy analizy dziękują również ekspertkom: prof. Alinie Balczyńskiej-Kosman i prof. Iwetcie Andruszkiewicz za pomoc i przekazane komentarze.

Link to publikacji znajduje się pod adresem:

Studenci WNPiD przygotowują już kolejne analizy!

Agnieszka Książkiewicz