Studentki UAM wywalczyły tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Piłce Nożnej Kobiet

W rozegranym w Poznaniu na obiektach UAM turnieju finałowym AMP w Piłce Nożnej Kobiet, który odbył się w dniach 4-8 czerwca 2023 roku, studentki UAM okazały się bezkonkurencyjne. W mistrzostwach Uniwersytet zanotował 5 zwycięstw oraz 1 remis (wygrana w rzutach karnych - finał) i zdobył 24 bramki, tracąc tylko 3 (wszystkie w meczu półfinałowym z aktualnym jeszcze wtedy Mistrzem Polski, zespołem UJ Kraków).
W turnieju wzięło udział 27 Uczelni Wyższych z całej Polski. Tytuł MVP turnieju otrzymała Eliza Ostrowska z UAM.
Wyniki UAM:
Faza grupowa:
UAM - AWFiS Gdańsk 5:0
UAM - SGH Warszawa 6:0
UAM - Uniwersytet Medyczny Łódź 3:0
UAM - Politechnika Rzeszowska 6:0
UAM - UJ Kraków 4:3
Finał:
UAM - UMCS Lublin 0:0 d. 0:0 k. 2:0
Skład UAM:
Dominika Dewicka, Anna Laskowska, Zuzanna Zajączkowska, Zuzanna Sawicka, Eliza Ostrowska, Alicja Zając, Patrycja Sutkowska, Martyna Lechna, Karolina Tylak, Zofia Mager, Zofia Rosińska, Marta Robakowska, Małgorzata Ładniak, Kaja Dziergas, Laura Czudzińska
Trener: Wojciech Weiss