Data publikacji w serwisie:

Stypendia "100 na 100" im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego dla dwóch studentów UAM!

Fundacja Lotto oraz Totalizator Sportowy z okazji 100-lecia niepodległości ufundowały program stypendialny "100 na 100" im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego, wspierający polskich studentów. Do programu zgłosiło się blisko 1800 młodych osób z uczelni w całym kraju, jednak nagrodzonych zostało tylko 100 z nich. Wśród nich są studenci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Krystian Jabłoński oraz Marcin Milewczyk.

Podczas uroczystości wręczenia stypendiów, która odbyła się w Warszawie, w siedzibie Centrum Olimpijskiego, obecny był Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. Stypendium wynosi 1250 złotych co miesiąc, do grudnia 2019 roku. Stypendyści będą mogli przeznaczyć tę kwotę na pogłębianie swoich zainteresowań. Mowa między innymi o zakupie niezbędnego sprzętu – elektronicznego, instrumentów czy akcesoriów sportowych, ale i kursach czy opłatach rekrutacyjnych i podręcznikach.

Krystian Jabłoński, student Wydziału Historycznego oraz Wydziału Prawa i Administracji UAM, laureat stypendium, mówi:

- Sam nie byłem pewien czy uda mi się je dostać, bo poza osiągnięciami naukowymi liczyło się także zaangażowanie społeczne. Stypendium na pewno pomoże mi realizować się naukowo, gdyż większość środków powinna zostać przeznaczana na dalszy rozwój.

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497