Stypendia Miasta Poznania

14 studentek i studentów z UAM otrzyma w tym roku wsparcie od miasta Poznania. Rozstrzygnięto XVI edycję programu stypendialnego dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy zdecydowali się podjąć naukę na poznańskich uczelniach. W tym roku wyróżnionych zostało niemal 30 osób. Otrzymają oni comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości do 1 600 zł.

- Zależy nam, aby przyciągać i zatrzymywać młode talenty, aby mogli tu realizować swoje pasje, ambicje naukowe i zawodowe. Poznań ma im wiele do zaoferowania - renomowane uczelnie, jedna z najniższych stóp bezrobocia w Polsce, możliwości zatrudnienia w dużych międzynarodowych firmach, a także doskonałe warunki do rozwijania innowacyjnych biznesów - podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Ze stypendium w tym roku akademickim skorzysta 27 osób (8 laureatów i 19 finalistów olimpiad). Tym samym grono Stypendystów Miasta Poznania ze wszystkich edycji (od 2008 r.) zwiększyło się do 448 osób.

- Wierzymy, że po ukończeniu studiów stypendyści zwiążą swoją przyszłość z Poznaniem - będą kontynuować karierę naukową lub podejmą wymarzoną pracę. Sukcesy stypendystów z wcześniejszych edycji naszego programu pokazują, że przyciągamy do Poznania osoby z dużym potencjałem i że była to dobra inwestycja - mówi Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Olimpiady najliczniej reprezentowane w tej edycji to: biologiczna (6 osób), literatury i języka polskiego (5 osób) oraz historyczna (5 osób).

W Poznaniu studiuje ponad 102 tys. studentów i studentek, w tym ok. 8 tys. z zagranicy.

Program stypendialny realizowany jest przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

fot. Łukasz Gdak

Przemysław Stanula