Światowy Dzień Poezji - wykłady o Czesławie Miłoszu

"Mistrzowie Polskiej Literatury - Nobliści" to seria miniwykładów telewizyjnych poświęconych życiu i twórczości polskich laureatów literackiej nagrody Nobla. 21 marca w Światowym Dniu Poezji zapraszamy na spotkanie z pierwszym bohaterem cyklu Czesławem Miłoszem. Podczas sześciu kilkunastominutowych wykładów biograficzne wątki, które miały kluczowy wpływ na kształtowanie się myśli poety, a także główne idee obecne w twórczości Czesława Miłosza przybliża prof. Agata Stankowska z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.  Wykłady są bogato ilustrowane, nagrywane były w różnych lokalizacjach, usłyszymy też wiersze samego poety.

Serię wyprodukował zespół Sekcji Filmowej Centrum Marketingu UAM – "Uniwersyteckie Studio Filmowe" przy wsparciu licznych instytucji i jednostek UAM, w tym m.in.: Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”, Instytutu Literackiego­ – Kultury Paryskiej, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Teatru Nowego w Poznaniu, Ogrodu Botanicznego UAM, Ośrodka Wsparcia Kształcenia na Odległość UAM oraz Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM.

Wykłady można obejrzeć na YouTube UAM.

Agnieszka Książkiewicz