Symultana szachowa z Arcymistrzem na 100-lecie Uniwersytetu!

25 października, o godz. 13:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbyła się symultana szachowa, czyli jednoczesna gra Arcymistrza z wieloma rywalami! Wyzwanie przedstawicieli rektora oraz wydziałów Uniwersytetu podjęła legenda polskich szachów, Włodzimierz Schmidt – 89-krotny medalista Mistrzostw Polski w szachach! To był emocjonujący pojedynek!

Arcymistrz rozegrał 13 partii w ciągu dwóch godzin. Ostatni zakończony pojedynek był rozgrywany z Patrykiem Kamińskim (Wydział Psychologii i Kognitywistyki), kolejne to Szymon Nowak (Wydział Matematyki i Informatyki) i prof. UAM dr hab. Gotard Burdziński (Wydział Fizyki). Z Włodzimierzem Schmidtem zremisowali przedstawiciele Wydziałów: Neofilologii (Mateusz Jaworski), Prawa i Administracji (Wojciech Kłos) oraz Matematyki i Informatyki (Daniel Piotrowski). Symultana zakończyła się wynikiem 11,5 do 1,5 dla Arcymistrza!

fot. Przemysław Stanula

Przemysław Stanula