Data publikacji w serwisie:

UAM i Urząd Marszałkowski wspólnie w projekcie “Czas zawodowców BIS”

13 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu została podpisana z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Deklaracja Współpracy  
w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. Uniwersytet reprezentowała prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska Rektor Uniwersytetu i prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz Dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, natomiast UMWW - Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Dorota Kinal.

- Czuję się zaszczycona, że razem z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Jej Magnificencją prof. Bogumiłą Kaniewską podpisaliśmy Deklarację Współpracy w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. Poprzez kształcenie zawodowe w zakresie nowych technologii multimedialno-filmowych Poznań dołączy do grona silnych ośrodków kinematografii w Polsce, a dalsze planowane wspólne działania z uczelnią, mam nadzieję, będą to ugruntowywać. – mówi Paulina Stochniałek Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

- Nasz współpraca z Urzędem Marszałkowskim będzie dotyczyć Projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska" realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 przez Województwo Wielkopolskie - wyjaśnia Dyrektor Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych prof. UAM dr hab. Wojciech Otto. - Będziemy jednym z głównych partnerów, którego zadaniem będzie podejmowanie różnorodnych działań na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w Wielkopolsce – mówi prof. Wojciech Otto. Jak dodaje, w wymiarze praktycznym przełoży się to na organizowanie warsztatów, wykładów, projekcji i pokazów dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Poznania i Wielkopolski, mających na celu podniesienie poziomu kompetencji i kwalifikacji kształcenia zawodowego z zakresu nowych technologii multimedialno-filmowych. Zajęcia te poprowadzi wysoko wykwalifikowana kadra akademicka z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (głównie z IFMiSA), wykorzystując nowoczesny sprzęt zainstalowany w sprofilowanych i specjalistycznie przystosowanych salach dydaktycznych.

fot. Przemysław  Stanula

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497