UAM na Poland Business Run

Pracownicy UAM uczestniczyli w 11. edycji Poland Business Run, największym charytatywnym biegu na rzecz osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii.

W niedzielę 4 września sześć drużyn w uniwersyteckich barwach pobiegło, wspierając zakup m.in. wózków i protez kończyn dla beneficjentów Fundacji Business Run, łącząc zdrową rywalizację z pomaganiem potrzebującym.

- Bardzo się cieszę z tak dużego zaangażowania pracowników, woli walki – każdy chciał wygrać! – mówił po biegu kanclerz UAM dr Marcin Wysocki. -  W tym roku było sześć drużyn, chciałoby się jeszcze więcej, więc mam nadzieję i namawiam do tego naszych pracowników, żeby w przyszłym roku, w jeszcze większym gronie, w jeszcze większej liczbie drużyn wystartować. Obiecuję, za rok też wezmę udział! – zadeklarował kanclerz UAM.

Bieg na dystansie 4 km odbył się na bieżni Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM.

Przemysław Stanula