UAM partnerem koreańskich uczelni

UAM rozpoczyna współpracę z koreańską uczelnią Chonnam National University oraz Korea Institute for Advancement of Technology.

Zawarte porozumienie otwiera drogę do rozwoju wszechstronnego i długoterminowego partnerstwa między tymi instytucjami. Dokument podpisany został 14 lipca br. podczas Forum Polska-Korea, którego koordynatorami byli Chang-Yang Lee, minister handlu, przemysłu i energii Korei Południowej oraz Waldemar Buda minister rozwoju i technologii Polski. To oficjalne wydarzenie na najwyższym szczeblu, z udziałem prezydentów obu krajów, zgromadziło kilkadziesiąt osób reprezentujących świat dyplomacji, nauki i biznesu. Wraz z prezydentem Korei Południowej do Polski przyleciało ponad 200 przedstawicieli przemysłu i nauki, zainteresowanych pogłębieniem współpracy z Polską. Prorektor UAM prof. Rafał Witkowski spotkał się także z przedstawicielami innych koreańskich uniwersytetów, w tym z dziekanami Chonnam National University, Kyungpook National University, Pusan National University. - UAM jest atrakcyjnym partnerem dla koreańskich uczelni i przemysłu, albowiem każdego roku mury naszej uczelni opuszcza grupa absolwentów filologii koreańskiej, która natychmiast znajduje pracę w koreańskich firmach inwestujących w Polsce albo polskich przedsiębiorstwach w Korei. Podczas tych rozmów wszyscy uczestnicy podkreślali konieczność dalszego rozwoju kontaktów akademickich i naukowych oraz potrzebę wsparcia finansowego dla wymiany studenckiej – komentuje prof. Rafał Witkowski.

Agnieszka Książkiewicz