Data publikacji w serwisie:

UAM pomaga Szpitalowi im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu udostępni miejsca w jednym z Domów Studenckich w Słubicach na potrzeby Szpitala Powiatowego w Słubicach, który stał się tzw. szpitalem “covidowym”.

- Otrzymałam prośbę od prezesa wspomnianej placówki medycznej o wsparcie doraźnych potrzeb, planowanych w przypadku wystąpienia zdarzeń nadzwyczajnych oraz sytuacji kryzysowych, w postaci udostępnienia miejsc dla pacjentów - mówi rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska. - Postanowiłam przeznaczyć dla nich część jednego z naszych domów studenckich znajdujących się w miasteczku uniwersyteckim przy ul. Piłsudskiego. Cieszę się, że UAM ma takie możliwości, a jednocześnie nie zakłóci to normalnego funkcjonowania uczelni. W budynku jest wydzielone wejście, klatka schodowa i odpowiednia liczba pokoi jedno- i dwuosobowych. Uniwersytet udostępni ponadto, w miarę potrzeb, miejsca personelowi medycznemu – dodaje pani rektor.

Z DS Gaudium, w którym aktualnie nie mieszkają studenci, będzie mógł skorzystać zarówno personel medyczny, jak i pacjenci niezakażeni SARS-CoV-2, ewakuowani z słubickiego szpitala. Zakwaterowani korzystać będą z osobnego wejścia i nie będą mieli kontaktu z pracownikami akademika.

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048