Data publikacji w serwisie:

UAM wchodzi do gry!

Monopoly – znana i należąca już do klasyki gra planszowa, której uczestnicy mają za zadanie pomnożyć swój majątek dzięki zakupie terenów, na których stawiają domy i hotele, doczekała się poznańskiej wersji. Dreszczyk emocji, żyłka do interesów i już można stać się posiadaczem znanego miejsca na mapie miasta - wystarczy zagrać w Monopoly Edycja Poznań. Jedno z pól na planszy zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pojawiła się na nim fotografia Auli UAM – jednego z najbardziej kojarzonych z uczelnią budynków.

- Nie ma możliwości, aby w akademickim Poznaniu nie podkreślić obecności Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który jest trzecim uniwersytetem w kraju. Co najważniejsze, jest to świetny prezent na stulecie Uniwersytetu Poznańskiego - podkreśliła Agnieszka Motyl, kierownik Sekcji Promocji UAM.

Jednak gra to nie tylko miejsca na planszy. W poznańskiej wersji gry znalazło się miejsce na gwarę poznańską. Pokazują to m.in. karty szansy, które zmieniły się w „fifny knyf” czy karta społeczna nazwana „bejmy do wiary”.  Nie jest to pierwszy sukces naszego miasta w grze Monopoly. Jesienią 2011 Poznań oraz Kalisz zajęły dwa najdroższe miejsca w ogólnopolskiej wersji gry planszowej. Udało się to dzięki internautom, którzy w plebiscycie oddawali swoje głosy.

Monopoly jest grą, w którą od 1935 roku zagrało już ponad miliard osób. Pierwszą miejską edycją gry było wydane w 1994 roku San Diego.