UAM wzmacnia współpracę z otoczeniem gospodarczym

Budowanie trwałych relacji między środowiskiem akademickim a otoczeniem społeczno-gospodarczym to cele Rady Gospodarczej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- Rada Gospodarcza jest ciałem doradczym pani rektor, które będzie wspierać naszą uczelnię w obszarach współpracy z otoczeniem gospodarczym, badań naukowych, wspólnych projektów. Będzie wspierała nas w organizacji praktyk i staży dla studentów i doktorantów, jak również pomagała w tworzeniu nowych kierunków studiów, potrzebnych gospodarce - wyjaśnia prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką prof. Michał Banaszak, przewodniczący Rady. Jak dodaje, przyczyną powołania Rady była chęć wzmocnienia współpracy z otoczeniem gospodarczym.

W środę, 3 listopada 2021 roku, rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska wręczyła powołania członkom Rady Gospodarczej Uniwersytetu. Jak podkreśla prof. M. Banaszak, w skład Rady wchodzą znane osobistości życia gospodarczego Wielkopolski i całej Polski. Są to:

• Magdalena Hilszer – Dyrektor Biura Regionalnego Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości w Poznaniu
  • Małgorzata Korytowska – lekarz medycyny, prezes Medikor sp. z o.o.
  • Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej
  • dr inż. Cezary Mazurek - Pełnomocnik Dyrektora Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN ds. Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego
  • dr Dariusz Michalak – Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za obszar Badań i Rozwoju, Solaris Bus & Coach sp. z o.o.
  • Maciej Nowakowski – Dyrektor Wsparcia Prac Geologicznych Oddział Geologii i Eksploatacji, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
  • Wojciech Pawłowski - Prezes Zarządu VRP Sp. z o.o.
  • Adam Roś - Samsung VP, R&D Strategy, Samsung Elektronics

Fot. PARP