Data publikacji w serwisie:

UAM zadba o “zdrowe głowy” akademickiej społeczności

Pod hasłem “Głowa do góry” Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizuje dla swoich studentów i pracowników Dzień Zdrowia Psychicznego. Zainteresowani członkowie społeczności akademickiej będą mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach i zajęciach sportowych. Wydarzenie, które odbędzie się w piątek, 21 października, organizują: Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego UAM oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM.

- Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. To często stan ulotny, mający bardzo zindywidualizowany charakter - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia. - Chociaż równowadze psychicznej poświęca się tak wiele publikacji, często zapominamy by zadbać o ten aspekt naszego zdrowia. Ponadto, pandemia COVID-19 spowodowała globalny kryzys w tym obszarze, ale jednocześnie uświadomiła nam jak ważna jest dbałość o psyche - dodają twórcy Dnia Zdrowia Psychicznego.

W programie znalazły się takie zagadnienia, jak np.  “Emocje klimatyczne”, “Jak rozmawiać z osobą w kryzysie psychicznym”, “Zdrowe korzystanie z mediów społecznościowych” czy “Zdrowe granie – jak grać w gry wideo, żeby wygrać i nie przegrać”; zaplanowano także warsztaty jogi czy warsztaty w języku ukraińskim.

Spotkania w ramach Dnia Zdrowia Psychicznego będą odbywać się na kampusach Morasko i Ogrody, obiektach sportowych UAM oraz Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu przez cały dzień. By umożliwić jak najszerszy udział w wydarzeniach, Jej Magnificencja Rektor zdecydowała o ogłoszeniu 21 października dniem rektorskim. Pracownicy także mogą skorzystać z bogatej oferty wydarzeń w czasie pracy, za wiedzą przełożonych.

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048