Uniwersytecka Komisja Nauki na UAM

W czwartek 9 listopada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu spotkali się członkowie Uniwersyteckiej Komisji Nauki – prorektorki i prorektorzy ds. nauki z polskich uczelni.

Uniwersytecka Komisja Nauki została powołana przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Polskich. Ma na celu prowadzenie działalności analitycznej, wymianę doświadczeń oraz opracowywanie sposobów realizacji misji klasycznych uniwersytetów w szeroko pojętych obszarach działalności naukowo-badawczej. Do jej zadań należy także wdrażanie wyników badań naukowych oraz współpraca międzynarodowa. W skład Komisji wchodzą prorektorzy wskazani przez rektorów każdej z uczelni KRUP.

Podczas spotkania na UAM członkowie Komisji dyskutują m.in. o wspieraniu działalności badawczej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, o zasadach udostępniania danych badawczych oraz etyce w badaniach naukowych. Spotkanie potrwa do piątku.

fot. Przemysław Stanula

Przemysław Stanula