Data publikacji w serwisie:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odnotowany w prestiżowym rankingu Times Higher Education World University Rankings 2019

W jednym z najważniejszych rankingów światowych uczelni – Times Higher Education World University Rankings Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się w gronie 1258 notowanych uczelni tj. najlepszych uniwersytetów z ponad 80 krajów. Tegoroczna edycja tego rankingu obejmuje zatem mniej niż 5% wszystkich instytucji szkolnictwa wyższego na świecie. W czołówce znalazły się uniwersytety z Wielkiej Brytanii: Oxford University i Cambridge University (odpowiednio 1 i 2 miejsce). Trzecią pozycję zajął amerykański Stanford University.

W rankingu zostało odnotowanych zaledwie 12 polskich uczelni. UAM znalazł się w przedziale miejsc 801-1000. W tym samym „koszyku” zostały ulokowane AGH, Politechnika Warszawska, podczas gdy Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski trafiły do grupy uczelni 601-800. Zestawienie uczelni z danego kraju klasyfikuje UAM jako trzecią, po wspomnianymi UJ i UW, uczelnią  w Polsce, co jest odzwierciedleniem także innych światowych i krajowych notowań. Warto odnotować, że nasza uczelnia nie tylko jako jedna z dwóch ( wspólnie z UJ) utrzymała swoją pozycję, ale także na poziomie poszczególnych obszarów oceny podniosła swoje notowania.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings