Data publikacji w serwisie:

Uniwersytet otwarty dla wszystkich

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisał porozumienie z firmą Snowdog na aplikację UAM GO, wpierającą dostępność kampusów uczelni wyższych. Aplikacja ma na celu zwiększenie dostępności kampusu dla studentów, pracowników oraz odwiedzających.

- Jesteśmy dumni, że UAM zdecydował się powierzyć nam realizację tej wizji dostępności. Nasze umiejętności i wiedza cieszą się zaufaniem tak dużej i renomowanej organizacji. To ważny krok dla szkolnictwa wyższego w Polsce - Kuba Zwoliński, CEO Snowdog.

Aplikacja UAM GO wpisuje się w szerszą misję Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, która obejmuje:

- Zwiększenie dostępności Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dla osób z niepełnosprawnościami poprzez różne działania, m.in. UAM GO

- Wdrażanie zarządzenia Rektora dotyczącego dostępności architektonicznej, komunikacyjnej i informacyjnej.

- Szkolenie asystentów laboratoriów oraz kadry dydaktyczno-administracyjnej, a także rozwijanie narzędzi ułatwiających dostęp do materiałów dydaktycznych i zwiększających bezpieczeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.

- Podczas pracy nad aplikacją mobilną UAM GO, będziemy korzystać z zasad projektowania uniwersalnego. Naszym priorytetem będzie zapewnienie dostępności cyfrowej, która obejmuje zarówno dobre doświadczenie użytkownika (UX), jak i spełnienie wymagań WCAG. Projekt UAM GO doskonale współgra z naszą wizją otwartego uniwersytetu, w którym wszyscy studenci, niezależnie od ewentualnych ograniczeń czy niepełnosprawności, mają równy dostęp do możliwości edukacyjnych i rozwojowych - mówi Grzegorz Sadowski, Project Manager.

- Nasze kompetencje w zakresie rozwoju mobilnego, backendu, frontendu oraz dostępności cyfrowej sprawiły, że jesteśmy idealnym partnerem do takiego projektu. Szczególnie wiedza i doświadczenie z zakresu dostępności cyfrowej pomogą nam zbudować ważną społecznie aplikację, która wielu ułatwi studiowanie w Poznaniu – dodaje Bartek Mikołajczak, COO Snowdog.

Aplikacja UAM GO jest realizowana w ramach projektu POWR.03.05.00-00-A095/19 „Uczelnia otwarta dla wszystkich uczelnią na miarę XXI wieku” z funduszy europejskich POWER.

Kontakt

Przemysław Stanula

4497