Data publikacji w serwisie:

W Salonikach można uczyć się języka polskiego

Na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach zainaugurowano zajęcia z języka polskiego online. Jest to wspólna inicjatywa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu w Salonikach oraz Ambasady RP w Atenach. Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem greckich studentów, zgłosiło się ponad 200 chętnych na co dzień studentów medycyny, ekonomii i fizyki. Na razie udało się utworzyć dwie grupy zajęciowe.

Uruchomienie lektoratu jest wynikiem współpracy bilateralnej UAM i AUTh w ramach Uniwersytetu Europejskiego EPICUR. European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions to konsorcjum składające się z ośmiu uniwersytetów, ośrodków naukowych z Francji, Niemiec, Holandii, Austrii, Grecji i Polski, które powstało w 2019 roku. Książki dla studentów oraz pakiety dla nauczycieli zostały kupione przez Ambasadę RP w Atenach.

Podczas uroczystych inauguracji 23 oraz 24 lutego z uczestnikami grup zajęciowych spotkali się online: prof. Rafał Witkowski, prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz prezydent Uniwersyteckiego Centrum Językowego greckiego Uniwersytetu, prof. Thomai Alexiou. Uczestników zajęć powitali także: Ambasador RP w Grecji Artur Lompart, rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska a także vice Rector for Academic & Students Affairs, prof. Dimitrios Koveos.

Fot. Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048