Wielkie Czytanie Wisławy Szymborskiej na UAM

Wiersze Wisławy Szymborskiej rozbrzmiały w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM podczas Wielkiego Czytania utworów Noblistki, które odbyło się w piątek, 17 listopada. W wydarzeniu wzięli udział zarówno przedstawiciele Uniwersytetu: pracownicy oraz studenci, jak i uczniowie oraz przedstawiciele różnych pozauniwersyteckich środowisk. Zaproszeni zostali także finaliści wiosennego konkursu recytatorskiego, zorganizowanego przez UAM.

Zebrani usłyszeli ponad 30 wierszy noblistki, strofy zabrzmiały także w wykonaniu Chóru Kameralnego UAM pod dyrekcją Krzysztofa Szydzisza. O twórczości poetki opowiedział prof. Piotr Śliwiński, kierownik Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Podczas wydarzenia śpiewała Brygida Sawicka-Stępińska  a na fortepianie zagrał Jacek Szwaj.

Każdy uczestnik wydarzenia mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z cytatem Wisławy Szymborskiej.

Wielkie Czytanie było akcentem obchodów przygotowanych przez UAM w Roku Szymborskiej, w którym przypada setna rocznica urodzin wielkopolskiej poetki, nagrodzonej Nagrodą Nobla w 1996 roku.

Fot. Łukasz Gdak, Adrian Wykrota

Agnieszka Książkiewicz