Data publikacji w serwisie:

Wręczono Lubuskie Wawrzyny 2019

Gala rozdania Lubuskich Wawrzynów 2019 odbyła się w czwartek, 27 lutego w Zielonej Górze. Współorganizatorem konkursu po raz trzeci jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W ramach konkursu przyznawana jest „Nagroda Rektora UAM w Poznaniu za Najlepszą Książkę Popularnonaukową” („Małe Srebrne Pióro”). W tym roku wyróżniono w ten sposób Grzegorza Biszczanika za publikację „Nieznane twarze Zielonej Góry”. (Na jednym ze zdjęć laureat z członkiem Kapituły Lubuskich Wawrzynów 2019, prof. Grzegorzem Podrucznym z Collegium Polonicum w Słubicach).

Konkurs Lubuskie Wawrzyny składa się z trzech części: Wawrzyn Literacki, Wawrzyn Naukowy i Wawrzyn Dziennikarski.

Lubuski Wawrzyn Naukowy otrzymał Jacek Kotuła za publikację pt. „W służbie św. Apolloni. Rozwój lecznictwa stomatologicznego w Zielonej Górze w latach 1945-1989”; Wawrzyn Dziennikarski - Cezary Galek z Radia Zachód za reportaże: „Gdzie jest kolczyk Karin Wolff”, „80 lat miłości do Wilna”, „Brudne ręce” i „Rodzi się nadzieja”; Wawrzyn Literacki w kategorii „poezja” otrzymał Marek Lobo Wojciechowski za „Dzień kreta”, a w kategorii „proza” Zofia Mąkosa za książkę pt. „Wendyjska winnica – Winne miasto”. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.wawrzyny.norwid.net.pl/

Podczas uroczystości wręczono także dyplom dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za wieloletnie partnerstwo i współpracę przy realizacji Lubuskich Wawrzynów Naukowych.

Fot. Aneta Michałowska, Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048