Data publikacji w serwisie:

Współpraca UAM i Sonalake

17 stycznia, prorektor ds. informatyzacji i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prof. Marek Nawrocki oraz członek zarządu firmy Sonalake, Sławomir Dębczyński, podpisali umowę o współpracy między instytucjami. Sonalake jest polsko-irlandzką firmą oferującą zaawansowane systemy informatyczne dla telekomunikacji oraz usługi rozwoju oprogramowania zarówno dla młodych i niewielkich podmiotów, jak i dużych, globalnych organizacji.

- Współpraca daje możliwość przekazania naszym studentom najnowszej wiedzy technologicznej, która wychodzi z biznesu i przemysłu. Sonalake jest firmą, która realizuje projekty dla wielu odbiorców, m.in. dla ważnych, światowych koncernów korzystających z technologii internetowych – mówił prorektor, prof. Marek Nawrocki. – Na te technologie jest  olbrzymie zapotrzebowanie na rynku pracy, a także cieszy się zainteresowaniem ze strony studentów. Zależy nam, żeby propozycje firm z jednej strony przyciągały studentów, a z drugiej wzmacniały jakość naszego kształcenia.

- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest największą jednostką akademicką w regionie, a my w związku z dynamicznym wzrostem zatrudnienia i problemami w znalezieniu informatyków, poszukujemy wyjść alternatywnych - mówił Sławomir Dębczyński z Sonalake. – Skoro nie możemy zatrudnić wyszkolonych pracowników z dużym doświadczeniem to zdecydowaliśmy się zainwestować w młodych ludzi, którzy na rynek dopiero będą wchodzić. W naszych planach jest pokazanie im co i jak robimy oraz przekazanie wiedzy technologicznej w sposób praktyczny.

Sonalake chce zapewnić studentom dostęp do praktycznej wiedzy, dlatego program stażowy w firmie połączony jest z pracą przy realnych projektach z jednoczesną opieką mentora. W przyszłości firma planuje organizację warsztatów oraz wykładów dla studentów UAM.