Współpraca UAM z Kobe Women's University

30 stycznia przedstawiciele Kobe Women's University w Japonii spotkali się wirtualnie z reprezentacją Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas zdalnego połączenia Rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska oraz kierujący KWU dr Nobutaka Kurihara, podpisali umowę o współpracy pomiędzy uczelniami. Dokument wzmocni już istniejące kontakty pomiędzy UAM i KWU, z korzyścią zarówno dla naukowców, jak i studentów obu instytucji.

W spotkaniu online wzięli udział także: Dyrektor Center for the Promotion of International Programs KWU dr Kazumi Noguchi, Zastępczyni Dyrektora Centrum prof. Ai Kimura, Kierownik International Programs Office Yoshiteru Yamashita oraz Natsuki Okuno z IPO japońskiej uczelni. UAM reprezentowali również: Dziekana Wydziału Anglistyki prof. Joanna Pawelczyk, Prodziekan prof. Radosław Dylewski oraz prof. Liliana Sikorska i dr Marcin Turski.

Fot. Martyna Płaczek

Agnieszka Książkiewicz