Wybory w czasie pandemii interesują naukowców

"Wybory w czasie pandemii" będą tematem konferencji online zorganizowanej przez Koło Naukowe Psychologii Polityki na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Nieprzypadkowo na jej termin wybrano datę 4 czerwca.

- Obserwując i komentując obecną sytuację w Polsce oraz na świecie, jako członkowie koła naukowego doszliśmy do wspólnego wniosku, że niezbędna jest dyskusja świata akademickiego w kontekście politycznych konsekwencji panującej pandemii COVID-19 - mówią organizatorzy konferencji. -  4 czerwca wydaje się być terminem symbolicznym i może stanowić pretekst do debaty o demokratyczności obserwowanych działań, które podejmowane są w obu izbach Parlamentu RP - dodają.

W programie wydarzenia przewidziano cztery obszary tematyczne:

1. Kampania wyborcza w Polsce – prezentacja kandydatów, formy komunikacji z wyborcami, itp.

2. Wybory prezydenckie w Polsce – rozwiązania prawne, nastroje społeczne, dychotomia społeczeństwa, komunikowanie polityczne, itp.

3. Wybory na świecie – rozwiązania prawne, formy przeprowadzenia, kampanie wyborcze, itp.

4. COVID-19 a realizacja wyborów – w jaki sposób pandemia wpłynęła na organizację wyborów?

W konferencji udział wezmą pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

- Stworzymy panele dedykowane pracownikom dydaktycznym i studentom, zapewnimy udział moderatorów, którzy będą reprezentować również studenckie organizacje działające na Wydziale – tak, aby poczuć jedność, od której jesteśmy obecnie tak bardzo dystansowani - mówią naukowcy z WNPiD.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu w charakterze słuchacza, mogą wypełnić formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBbKa5f5d4MaBqljgD5i1K5d15w_wAk0UZ9zcVkD4-6bXPxw/viewform Dzięki temu możliwe będzie dołączenie do grupy na platformie Microsoft Teams, w której będzie prowadzona konferencja.

Agnieszka Książkiewicz