Data publikacji w serwisie:

Wydział kontra Wydział

Międzywydziałowe Rozgrywki Sportowe, to inicjatywa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, w ramach której rywalizują ze sobą wydziały uczelni. - Chcemy aktywizować społeczność akademicką przez cały rok, proponując różne turnieje - mówią organizatorzy.

Zaplanowano cykl zawodów z różnych dyscyplin sportowych, rozgrywanych do maja. Na zakończenie odbędzie się główny turniej finałowy w ramach tradycyjnego Dnia Sportu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W listopadzie pracownicy UAM wzięli udział w turnieju tenisa stołowego, 12 grudnia odbędzie się turniej futsalu mężczyzn.

- Pomysł na rozgrywki zrodził się przez pandemię i brak możliwości uczestniczenia pracowników i studentów w aktywności fizycznej – wspomina dr Marek Kruk z SWFiS UAM. - Jest to model zaciągnięty ze USA, gdzie nieodłączną częścią studiowania jest udział studentów w ligach akademickich, zarówno w roli zawodników jak i kibiców - dodaje.

W minionym roku akademickim na uczelni odbyły się dwa turnieje zdalne i akcja WIOSENNY rozRUCH NA UAM, w której zwyciężył Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. W tym roku wydziały rywalizują w kolejnych dyscyplinach - szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.rozgrywkiuam.pl/

Organizacja Międzywydziałowych Rozgrywek Sportowych UAM odbywa się przy współpracy z Samorządem Studentów UAM oraz Klubem Uczelnianym AZS UAM Poznań.

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

4048