Data publikacji w serwisie:

Z Uniwersytetem przez naukę i sztukę

XXVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 15 maja. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował 359 wydarzeń - na niektóre z nich można się jeszcze zapisać.

Organizatorzy PFNiS zapraszają na wspólną podróż, podczas której - jak mówią - uczestnicy m.in. podejmą wyzwanie nauki tańca musicalowego, przekonają się, czy istnieje przepis na obraz, sprawdzą, jak wygląda sztuczna krowa na wesoło, dowiedzą się skąd się bierze dżem w lodówce, zweryfikują, czy można latem ulepić bałwana i wejdą w buty lekkoatlety.

- Przed nami święto poznańskiej nauki i sztuki, a więc radujmy się, biorąc udział w wydarzeniach - zachęca prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas.

Podczas Festiwalu będzie można także uzyskać odpowiedzi na takie pytania, jak: do czego miasta wykorzystują sztuczną inteligencję, co się dzieje z ciałem, gdy za długo siedzisz oraz czy możemy zobaczyć swoje DNA? PFNiS przygotowywany jest przez 6 poznańskich uczelni oraz oddział Polskiej Akademii Nauk i Laboratorium Wyobraźni. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza pasjonatów nauki i sztuki 18 i 19 maja. Goście UAM będą mogli m.in. wyobrazić sobie przyszłość, poznają świat średniowiecznych kosmetyków, dowiedzą się, co najbardziej smakuje wampirom, a także poznają praktyczne wprowadzenie do dubbingu.

Program wydarzeń organizowanych przez Uniwersytet znajduje się na stronie: https://festiwal.amu.edu.pl/programy/uam/

XXVI PFNiS potrwa do 20 maja.

Na zdjęciach: konferencja prasowa PFNiS, fot. Martyna Płaczek

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048