Data publikacji w serwisie:

Zaprojektuj PEKĘ na 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego!

100-lecie Uniwersytetu, a także 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego oraz 40-lecie współpracy Poznania i Hanoweru – te trzy, znaczące dla miasta, wydarzenia znajdą się na kolekcjonerskich wydaniach Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej na okaziciela. Do ich zaprojektowania zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Poznania!

- Podobnie, jak w przypadku kart PEKA upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy zdać się na pomysły mieszkańców - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, inicjator przedsięwzięcia. - Pozostawiamy uczestnikom całkowitą swobodę przedstawienia wskazanych tematów, licząc na ich kreatywność i świeże spojrzenie na zagadnienia. Zatem to od inwencji mieszkańców będzie zależał wygląd kart - zaznacza zachęcając do udziału w konkursie.

Jedna z okolicznościowych kart PEKA będzie poświęcona 100-leciu Uniwersytetu Poznańskiego, czyli wspólnej historii czterech wiodących uczelni poznańskich: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego, które się z niego wywodzą.

- Cieszę się, że obchody 100-lecia zostaną uświetnione także okolicznościową kartą PEKA. Myślę, że rok jubileuszowy, który rozpoczął się 1 października i trwać będzie do września przyszłego roku, zasługuje na uczczenie w ten sposób - mówi prof. Tadeusz Wallas, prorektor UAM, przewodniczący komitetu organizacyjnego obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. - Zapraszam do zapoznania się z bogatym programem, który przygotowaliśmy z okazji tego jubileuszu. Znalazły się tam wydarzenia naukowe, kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Zależało nam, aby każdy mieszkaniec Poznania, regionu i Wielkopolski znalazł coś dla siebie - dodaje prorektor UAM.

Prace na konkurs można przesłać lub składać w siedzibie ZTM przy ul. Matejki 59 do 31 grudnia tego roku. Powinny być umieszczone na nośniku elektronicznym i zapisane w co najmniej dwóch formatach, w tym edytowalnym.

Laureata konkursu wybierze Komisja Konkursowa. Zwycięskie prace zostaną umieszczone jako grafiki na kolekcjonerskich kartach PEKA na okaziciela oraz dodatkowo zostaną opublikowane na stronach www wraz z podaniem imienia i nazwiska twórcy. Dla zwycięzcy przewidziano upominki. Regulamin konkursu można znaleźć

https://www.ztm.poznan.pl/assets/pliki/Regulamin-konkursu-na-projekt-graficzny-kart-PEKA-2019.pdf