Data publikacji w serwisie:

Znamy już najlepsze prace magisterskie i doktorskie Miasta Poznania

14 kwietnia, na platformie ZOOM odbyła się Gala ogłoszenia wyników XVII konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie Miasta Poznania. W tym roku wśród laureatów i wyróżnionych znalazło się sześcioro młodych ludzi związanych z UAM.

W kategorii prac magisterskich, jedną z trzech równorzędnych nagród otrzymała Kamila Jankowska z WCh UAM, za pracę „Badania procesu alikylofunkcjonalizacji kobaltowych układów koordynacyjnych z użyciem reakcji sprzęgania Sonogashiry”. Promotorem pracy jest dr hab. Ireneusz Kownacki, prof. UAM. W tej kategorii, wyróżnione zostały także: Paulina Łuczak z WNoS UAM oraz Aleksandra Czyż z WPiK UAM. W kategorii prac doktorskich, dwójka autorów z UAM stanęła na podium. Są to: Dawid Pakulski z WCh za pracę: „Graphene based materials and their potential apllications”. Promotorem pracy była prof. dr hab. Violetta Patroniak. Równorzędną nagrodę odebrała także Ewa Nowak-Pasterska z WFPiK za pracę: „Antroponimia złotników poznańskich od XVI do XVIII wieku. Studium socjoonamastyczne”. Praca powstała pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Sieradzkiego,prof. UAM.Wyróżniony w tej kategorii został także Maciej Kościuszko z WH, za pracę: „Armia Czerwona i czerwonoarmiści w Wielkopolsce w latach 1945-1946”.

W kategorii prac doktorskich przyznane zostaną 3 równorzędne nagrody w wys. 14 000 zł, zaś w kategorii prac magisterskich 3 równorzędne nagrody w wys. 7 000 zł. Tematyka nagrodzonych prac musiała wiązać się z obszarami funkcjonowania miasta lub przyczyniać się do promocji osiągnieć naukowych lub technicznych poznańskiego środowiska naukowego.

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048