Data publikacji w serwisie:

Znamy laureatów konkursu Kowadło 2.0

4 października w Salonie Mickiewicza Collegium Maius UAM odbyła się gala wręczenia nagród wiosennej edycji konkursu Kowadło 2.0.

Kowadło 2.0 to przedsięwzięcie, które powstało z inicjatywy Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pozwala osobom ze środowiska akademickiego UAM (pracownikom, studentom, doktorantom. kołom naukowym, organizacjom studenckim) uzyskać dofinansowanie na realizowane przez siebie działania.

Obecnie studenci, doktoranci i pracownicy UAM mogą co semestr ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 5000 zł, zgłaszając swoje grupowe (np. w ramach aktywności koła naukowego lub współpracy międzyuczelnianej) oraz indywidualne inicjatywy.

W jesiennej edycji wyróżniono osiem projektów:

  1. Karmienie zdolności oporu

    Projekt poświęcony popularyzacji idei feministycznej. Podczas wydarzenia zaprezentowana została współczesna literatura feministyczna oraz rozwój współczesnego nurtu feminizmu. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w dyskusji, podczas której wyrazili swoje zdanie na temat zaprezentowanej literatury oraz problemów współczesnego ruchu feministycznego.

    Autorzy projektu: Aleksandra Wewiór i Mikołaj Borys Brzozowski z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa UAM.

  2. Dzień Seksu - Dzień Edukacji Seksualnej  

    Projekt poświęcony wykładom i warsztatom z praktykami, edukatorami z zakresu edukacji seksualnej. Organizatorki wydarzenia skupiły się na tematyce poświęconej problemom z rzetelną edukacją seksualną oraz sposobach na klarownie jej przedstawianie.

    Autorki projektu: Klaudia Wiśniewska, Ewa Szołajska, Oliwia Gąsiorek, Weronika Horodyska oraz Dominika Zielińska z Wydziału Psychologii i Kognitywistki UAM.

  3. Powrót do korzeni, warsztaty wokół kultury słowiańskiej

    Organizatorki tego projektu skupiły się na promocji dawnej kultury słowiańskiej poprzez sztukę. Podczas kilku warsztatów studentki przeprowadziły zajęcia m.in. z tańca ludowego czy interpretacji utworów muzycznych o tematyce słowiańskiej.

    Autorki projektu: Szeherezada Kondratowicz i Karolina Bielecka z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa UAM.

  4. Rekiny Canvy

    „Rekiny Canvy” to projekt, który skoncentrował się na edukacji z zakresu autoprezentacji oraz przygotowania prezentacji graficznej. Zaproszeni prelegenci przedstawili uczestnikom jak dobrze przygotować się do prezentacji oraz jak w ciekawy sposób opracować prezentowane materiały graficzne.

    Autorki projektu: Maria Duszyńska i Paulina Bury z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

  5. Warsztaty RPG "Tajemnecpisanie"

    „Tajemnicpisanie” zrealizowano w formie warsztatów, które zostały poświęcony nauce pisania, tworzenia narracyjnych gier fabularnych. Uczestnicy warsztatów pracowali pod opieką mentora.

    Autor projektu: Kacper Kidziak z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

  6. Usłyszeć niedosłuch

    Projekt edukacyjny poświęcony edukacji w temacie niedosłuchu. Jego inicjatorki zorganizowały spotkania z ekspertami, którzy przedstawili współczesne problemy i wyzwania osób z niedosłuchem.

    Autorki projektu: Maria Jarmużek, Martyna Basiewicz, Marcelina Czamańska, Paulina Michałowska, Patrycja Kordeczka, Olga Wieliczko z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

  7. Socjologiczne gadanie 2

    Projekt realizowano w formie serii podcastów, podczas których przeprowadzono rozmowy z absolwentami studiów socjologicznych. Zaproszeni goście opowiadali o nieoczywistych, mało popularnych sposobach wykorzystania wiedzy socjologicznej w biznesie.

    Autorzy projektu: Bartłomiej Wawrykiewicz, Monika Trzmiel, Karolina Łatwis, Julia Rainczuk, Jakub Krasny, Kamila Szymkowiak z Wydziału Socjologii UAM.

  8. Laboratorium VR

Organizatorzy projektu zajęli się teoretycznym i praktycznym wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości. Studenci przedstawili możliwości, jakie tworzy wykorzystywanie tej technologii oraz perspektywy jej dalszego rozwoju.

Autorzy projektu: Nikodem Panknin, Miłosz Klim, Jakub Kwieciński, Wiktoria Bielecka, Olga Maruszyńska, Jędrzej Politański z Wydziału Fizyki UAM.

Fot. Martyna Płaczek

Kontakt

Przemysław Stanula

4497