Znamy zwycięzców Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020

Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego, VIII LO im. Adama Mickiewicza oraz II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej - to szkoły z Poznania, które zajęły pierwsze miejsca odpowiednio w kategoriach: ranking techników, ranking liceów i ranking szkół olimpijskich. VIII LO w ogólnopolskim rankingu liceów zajęło miejsce 25, natomiast Technikum Komunikacji było 9 w ogólnopolskim zestawieniu techników.

W piątek, 10 stycznia, w budynku Wydziału Prawa i Administracji UAM odbyła się Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Uniwersytet był organizatorem tego wydarzenia, jest także partnerem ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020.

- Dla naszego uniwersytetu Gala jest bardzo ważnym wydarzeniem - mówił podczas wydarzenia prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas - To okazja do spotkania, rozmowy i poznania opinii, póki co uczniów, za chwilę maturzystów i kandydatów na studia – dodał prorektor.

Prezes Fundacji Perspektywy Waldemar Siwiński wspomniał o dwóch funkcjach Rankingu: - Pierwsza to podpowiedź dla ósmoklasistów i ich rodziców; służy pierwszemu rozpoznaniu. Druga - ranking stał się instytucją edukacyjną – mówił prezes Fundacji.

Sukcesu zwycięskim szkołom gratulowały także obecne na Gali wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska oraz wielkopolska kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska.

Podczas wydarzenia projekt „UAM dla Najlepszych” zaprezentowała zebranym prorektor UAM prof. Beata Mikołajczyk. To nowy program, który ma połączyć dotychczasowe inicjatywy poszczególnych jednostek uczelni. – Ma dwa nadrzędne cele:  motywowanie uczniów i uczennic do odkrywania i rozwijania pasji oraz pogłębiania wiedzy, a także zbudowanie satysfakcjonującego modelu długofalowej współpracy UAM ze szkołami – mówiła prof. Mikołajczyk.

Głównymi adresatami rankingu Perspektyw są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć decyzję - wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do dobrych studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: http://perspektywy.pl

Fot. Adrian Wykrota

Agnieszka Książkiewicz