Data publikacji w serwisie:

Komunikat w sprawie szczepień przeciwko COVID-19

Trwa akcja rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach tzw. I grupy osób szczepionych.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, uprawnionymi do wzięcia w niej udziału są:

  • nauczyciele akademiccy,
  • doktoranci (wyłącznie prowadzący zajęcia dydaktyczne),
  • inne osoby współpracujące z Uniwersytetem (np. w oparciu o trwającą umowę cywilnoprawną).

Zapisy obejmują osoby urodzone po 31 grudnia 1955 r. i dotyczą jedynie tych, które aktualnie prowadzą zajęcia dydaktyczne na UAM. Zgłoszeń dokonywać należy w terminie do 17 lutego 2021 r. (środa) do północy poprzez poniższy formularz:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=4Z5ocy-0JU6l9mbR8pvAkmhEjKX37mFFlFxIN-rA9uBUMDFXMk03QkZaT1VLQlZKTjBLS0k3NFBNVS4u

Osoby współpracujące z UAM, lecz nieposiadające konta w ramach Centralnego Systemu Uwierzytelniania, wypełnić mogą poniższy formularz:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=4Z5ocy-0JU6l9mbR8pvAkmhEjKX37mFFlFxIN-rA9uBUQjY3Q1Y4VlRFRDBOM0pSSDNXUlNaV0QwMi4u

W powyższych formularzach istnieje możliwość zaznaczenia gotowości do udziału w szczepieniu w godzinach wieczornych, jednakże takie szczepienie będzie się odbywać jedynie w przypadku konieczności wykorzystania dawek pozostałych po szczepieniach.

Niestety, mimo starań, nie udało się włączyć do powyższej grupy pracowników niebędących nauczycielami. Oczekujemy również na wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki odnośnie grupy wiekowej 66-70 lat. Na ten moment, ww. osoby skorzystać powinny z formularza dostępnego na stronach rządowych:

https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/

Pracownicy przypisani zostaną systemowo do czterech punktów na terenie Poznania:

  • Szpital Wojewódzki w Poznaniu (ul. Juraszów 7/19),
  • Szpital Tymczasowy MTP,
  • Szpital Miejski im. Franciszka Raszei (ul. Mickiewicza 2),
  • Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia (ul. Szwajcarska 3).

Wszyscy zgłoszeni otrzymają potwierdzenie rejestracji bezpośrednio z punktów szczepień.

Pragniemy poinformować, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest instytucją jedynie przyjmującą zgłoszenia. Organizatorem procesu szczepień jest Ministerstwo Zdrowia. Po zarejestrowaniu się za pomocą formularza nie otrzymają Państwo automatycznego potwierdzenia jego przesłania. Bezpośrednio będą się z Państwem kontaktować pracownicy punktów szczepień.