Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

29 marca 2022 r. w Krakowie odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego, wybitnego polskiego kompozytora, doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Urna z prochami śp. Profesora zostanie wystawiona w Bazylice św. Floriana w Krakowie przy ul. Warszawskiej we wtorek, dnia 29 marca 2022 roku o godzinie 9.30. Kondukt pogrzebowy wyruszy z Bazyliki św. Floriana o godzinie 11.00 przez Plac Matejki, ul. Floriańską, Rynek Główny, ul. Grodzką do Kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 12.00, po czym urna z prochami zostanie złożona w krypcie Panteonu Narodowego.

Wniosek o nadanie tytułu doktora honoris causa UAM Krzysztofowi Pendereckiemu złożony został 26 stycznia 1987 r. przez Radę Wydziału Historycznego. 26 października tego samego roku miała miejsce Promocja. Posłuchaj nagrania z uroczystości z 1987 r. (plik mp3)