Zmarł doc. dr hab. Tadeusz Filipiak

Z żalem zawiadamiamy,

że 6 listopada 2020 r. zmarł doc. dr hab. Tadeusz Filipiak, w latach 1976-1987 dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Znakomity uczony oraz ceniony nauczyciel akademicki, którego dokonania przyczyniły się do rozwoju polskiej nauki oraz umożliwiły rozwój poznańskiej politologii. Wraz ze śmiercią Profesora nauka polska i społeczność Uniwersytetu poniosły wielką stratę.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają

Rektor, Senat,
Dziekan i Społeczność Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów WNPiD.

Msza święta za Zmarłego odbędzie się 27 listopada 2020 r. o godz. 10.00  w Kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Poznaniu, os. Pod Lipami 100.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 27 listopada 2020 r. o godz. 12.30 na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu.