Zmarł ks. prof. dr hab. Marek Pyc

Z żalem zawiadamiamy,

że 20 sierpnia 2021 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. prof. dr hab. Marek Pyc, kapłan Archidiecezji Gnieźnieńskiej, emerytowany profesor Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Znany teolog, wybitny znawca twórczości Hansa Ursa von Balthasara. Autor wielu monografii i artykułów naukowych i popularnonaukowych, redaktor periodyku teologicznego „Studia Gnesnensia”.

Był gorliwym kapłanem, cenionym pracownikiem dydaktycznym i naukowym, znanym w środowisku teologów dogmatyków. Cieszył się opinią dobrego i wrażliwego człowieka, otwartego na potrzeby innych.

Rodzinie i Bliskim Księdza Profesora składamy wyrazy serdecznego współczucia.

Rektor i Senat, Dziekan i Społeczność Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana we wtorek, 24 sierpnia 2021 r. o godz. 11.00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim pod przewodnictwem Abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Następnie złożenie do grobu na cmentarzu parafialnym w Solcu Kujawskim.