Zmarł prof. zw. dr hab. Maciej Serwański

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 3 maja 2019 r. zmarł śp. prof. zw. dr hab. Maciej Serwański - wybitny historyk, zasłużony nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń studentów, organizator międzynarodowej współpracy naukowej, wieloletni Kierownik Zakładu Historii Nowożytnej do XVIII wieku  oraz Kierownik Zakładu Historii Kultury Instytutu Historii UAM, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i medalem KEN, kawaler francuskiego Orderu Palm Akademickich, aktywny członek towarzystw  i instytucji naukowych.

Rodzinie Zmarłego wyrazy szczerego współczucia składają

Rektor i Senat

Dziekan i Rada Wydziału wraz z całą społecznością Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu

Informujemy, że Msza św. pogrzebowa odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 11.30 w kościele oo. Pallotynów przy ul. Przybyszewskiego 30, a pogrzeb o godz. 13.30 na cmentarzu na Miłostowie.