Data publikacji w serwisie:

Zmarł profesor Edward Ozimek

Z żalem zawiadamiamy,

że 3 lipca 2021 roku zmarł prof. dr hab. Edward Ozimek. Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorytet w obszarze psychoakustyki oraz akustyki pomieszczeń, wieloletni Kierownik Katedry Akustyki i Dyrektor Instytutu Akustyki, Kierownik Zakładu Akustyki Pomieszczeń i Psychoakustyki.

Odszedł od nas człowiek ogromnej dobroci, skromności, wiedzy i kultury. Wspaniały nauczyciel akademicki, ceniony wykładowca  i wychowawca wielu pokoleń akustyków. Pan Profesor był wzorem rzetelnej postawy naukowej i pasji badawczej, realizowanej z oddaniem dla dobra naszego Uniwersytetu. Wraz ze śmiercią Pana Profesora nauka polska i społeczność Uniwersytetu, Wydziału Fizyki oraz Katedry Akustyki poniosły wielką stratę.

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan Wydziału Fizyki z Radą Dyscyplin Nauki Fizyczne i Astronomia, Kierownik Katedry Akustyki  z pracownikami, doktorantami i studentami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 9 lipca br. o godz. 10.30 w kościele p.w. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu, a pogrzeb odbędzie się o godz. 12.45 na cmentarzu Miłostowo.