Zmarł profesor Julian Musielak

Z żalem zawiadamiamy,

że 11 października 2020 roku w wieku 92 lat zmarł prof. dr hab. Julian Musielak emerytowany profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, współtwórca poznańskiej szkoły analizy funkcjonalnej, wybitny specjalista w zakresie analizy matematycznej, współinicjator teorii przestrzeni modularnych, ceniony nauczyciel akademicki, autor ponad 160 publikacji naukowych oraz promotor 36 rozpraw doktorskich.

W przeszłości prorektor Uniwersytetu, dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki, dyrektor Instytutu Matematyki, prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Społeczność całego Uniwersytetu poniosła niepowetowaną stratę. Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają

Rektor, Senat oraz Dziekan wraz z całą społecznością
Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

. .

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w poniedziałek, 19 października 2020 r., o godz. 12:00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, ul. Fredry 11 w Poznaniu. Pogrzeb odbędzie się  w tym samym dniu o godzinie 13:50 na cmentarzu Junikowo.

Zobacz film o profesorze Julianie Musielaku

Więcej o działalności profesora można znaleźć na stronie Wydziału Matematyki i Informatyki UAM