Zmarł profesor Roman Przymusiński

Z żalem zawiadamiamy,

że 25 listopada 2020 r. zmarł prof. UAM dr hab. Roman Przymusiński, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wieloletni pracownik Zakładu Ekofizjologii Roślin, Prodziekan Wydziału Biologii w latach 2002-2008, ceniony specjalista z zakresu fizjologii roślin, szanowany i lubiany nauczyciel akademicki. Zasłużony dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Rodzinie i Najbliższym Pana Profesora wyrazy współczucia składają

Rektor i Senat,
Dziekan i Społeczność Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 3 grudnia 2020 roku.

Msza św. w intencji Zmarłego zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej, przy ul. Mleczowej 1 (Różany Potok).

Pogrzeb odbędzie się o godz. 13.30 na Cmentarzu Miłostowo (od ul. Gnieźnieńskiej).