Data publikacji w serwisie:

Zmarła dr Emilia Jaroszewska

Z żalem zawiadamiamy,

że 27 czerwca 2022 r. zmarła dr Emilia Jaroszewska z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej.

Emilia ukończyła studia magisterskie w zakresie gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, natomiast w 2018 r. uzyskała stopień doktora. Jej zainteresowania badawcze dotyczyły m.in. problematyki kurczenia się miast (shrinking cities), strategii odnowy starych miast przemysłowych oraz demograficznego rozwoju miast. Przygotowana przez nią monografia pt. „Kurczenie się (shrinkage) starych miast przemysłowych i przeciwdziałanie jego negatywnym skutkom” została wyróżniona w konkursie im. Ewy Kaltenberg-Kwiatkowskiej na najlepszą monografię z zakresu socjologii miasta i studiów miejskich, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne.

Mężowi i Rodzinie Emilii składamy wyrazy serdecznego współczucia.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 6.07.2022. O godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza św. w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza (ul. Nowina 3, Poznań). Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godzinie 12.40 na Cmentarzu Parafialnym Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana (ul. Nowina 1, Poznań).