Nowa oferta Uniwersytetu Otwartego UAM na zimę 2022!

Już dzisiaj o północy zaprezentowana zostanie nowa oferta kursów i szkoleń oferowanych przez Uniwersytet Otwarty UAM w trymestrze zimowym bieżącego roku akademickiego. Tym razem w ofercie znajdzie się rekordowa liczba kursów – ponad 100! Zachęcamy do zapoznania się z wieloma nowościami.

Uniwersytet Otwarty to funkcjonująca od 2016 roku inicjatywa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która zdobyła sporą popularność przede wszystkim wśród mieszkańców Poznania. Do tej pory na zajęcia zapisało się ponad blisko 29 tysięcy kandydatów, uruchomiono 476 kursów dla ponad 10 tysięcy słuchaczy. Uniwersytet Otwarty oferuje różnorodne kursy, szkolenia, wykłady, warsztaty i laboratoria dla wszystkich chętnych, niezależnie od dotychczasowego poziomu wykształcenia. W zajęciach zorganizowanych na wzór akademicki wziąć udział mogą wszyscy chętni powyżej 16. roku życia.

Od 2 grudnia rozpoczyna się rekrutacja na nowy trymestr zajęć. W ofercie znajduje się aż 107 kursów, w tym te cieszące się największym zainteresowaniem w poprzednich edycjach, jak zajęcia z języków obcych, psychologii i nauk ścisłych oraz przyrodniczych, a także przedmiot prowadzony przez prof. Hannę Mamzer w formie debaty – Społeczna Kawiarnia Dyskusyjna.

Wśród nowości zwracają uwagę takie propozycje, jak: Tłumaczenia wspomagane komputerowo dla początkujących, Swinging London - brytyjska popkultura lat 60. XX wieku; Wstęp do genealogii; Zrozumieć współczesną młodzież – społeczne, internetowe i marketingowe konteksty funkcjonowania pokolenia Z; Zaplątani w słowach – o trudnościach w komunikacji międzyludzkiej; Grzyby – organizmy przyszłości; Ta ostatnia propozycja to zajęcia przygotowane wspólnie przez pracowników Wydziału Biologii.

Z pełną gamą zajęć zapoznać się będzie można już o północy na stronie internetowej UO UAM (https://uo.amu.edu.pl/kursy). Rekrutacja na trymestr zimowy trwać będzie do 20 grudnia 2022 r. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2023 roku.

Zapisu dokonać można poprzez stronę internetową uo.amu.edu.pl.