10-lecie Wydziału Anglistyki

Wydział Anglistyki UAM obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia! W ramach obchodów odbędą się liczne wydarzenia naukowe i kulturalne, na które serdecznie zapraszamy.

Wydział Anglistyki rozpoczął swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Odpowiednie zarządzenie podpisał ówczesny Rektor, prof. dr hab. Bronisław Marciniak, powierzając prof. dr hab. Katarzynie Dziubalskiej-Kołaczyk kierowanie pierwszym wydziałem anglistyki w Polsce.

W dniach 23-24 maja 2022 r. odbędzie się główna część obchodów 10-lecia WA. Poniżej prezentujemy program wydarzeń.

Aula Collegium Heliodori Święcicki

15.30-17.15
Dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych gości: WA: past, present & future challenges – forma hybrydowa – link do spotkania

17.15-18.00
Prezentacje projektów studenckich przed Aulą Collegium Heliodori Święcicki

18.00
Przedstawienie studenckie Shakespeare in da hauz – Aula Collegium Heliodori Święcicki

Aula UAM Collegium Minus
(Godziny dziekańskie od godziny 15.00)

18.00-20.00
Prezentacja filmów o Wydziale Anglistyki
Część oficjalna
Koncert WA śpiewa; wystąpią: Katarzyna Rościńska oraz Celina Cieślak z zespołem
Koncertowa niespodzianka

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Wydziału Anglistyki UAM.