2. Festiwal Filmowy „Własnymi słowami”

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na II. edycję festiwalu „Własnymi słowami / In Our Own Words”, która odbędzie się 7-10 września 2023 r. w Warszawie.

Festiwal „Własnymi słowami” to pierwszy w Polsce przegląd filmów poświęconych rdzennym kulturom i językom, w ramach którego świętujemy różnorodność, przybliżamy kulturę oraz języki społeczności mniejszościowych, ukazując i omawiając problemy, z jakimi boryka się ludność rdzenna.

Festiwal stanowi oficjalne wydarzenie Międzynarodowej Dekady Języków Rdzennych (International Decade of Indigenous Languages) proklamowanej przez ONZ w latach 2022-2032.

Objęli go patronatami honorowymi: Prezydent miasta stołecznego Warszawy, Ambasada Meksyku w Polsce, Ambasada Nowej Zelandii w Polsce oraz Ukraiński Dom w Warszawie.

Wydarzenie odbędzie się w ramach podsumowania i zakończenia projektu COLING Minority Languages, Major Opportunities. Collaborative Research, Community Engagement and Innovative Educational Tools (MSCA-RISE / Horizon 2020 Research and Innovation Staff Exchange grant agreement ID: 778384 - 2018-2023).

Szczegółowy program festiwalu: https://coling.al.uw.edu.pl/festival/