21st International Congress of Linguists – przedłużony termin nadsyłania abstraktów

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jako pierwszy ośrodek akademicki w Polsce, będzie gospodarzem kongresu International Congress of Linguists (ICL). To jedno z największych wydarzeń poświęconych językoznawstwu, organizowane już od niemal 100 lat. Kongres odbędzie się w dniach 8-14 września 2024 r. w Poznaniu. Termin nadsyłania abstraktów upływa 1 lutego 2024 r.

Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (gospodarz kongresu) oraz Permanent International Committee of Linguists (CIPL). Motyw przewodni tegorocznej edycji to „Languages – Communities – Technologies”.

Przewodniczącą Komitetu organizacyjnego kongresu ICL 2024 jest Prorektorka ds. nauki UAM, prof. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, a głównym organizatorem z ramienia CIPL – dr Camiel Hamans.

Kongres ICL 2024 objęli patronatem honorowym: JM Rektor UAM – prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak oraz Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://icl2024poznan.pl/