3 października rusza wystawa z okazji 105-lecia Uniwersytetu Poznańskiego

Najbardziej reprezentatywne i reprezentacyjne eksponaty ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podziwiać będzie można w ramach wystawy zatytułowanej „Sto 5”. Na odwiedzających czekać będzie prawdziwa perełka – rekonstrukcja berła pierwszego rektora uniwersytetu, prof. Heliodora Święcickiego, autorstwa Grzegorza Godawy.

Co oznaczały tajemnicze znaki na studenckich czapkach? Jak się mieszkało w domu studenckim w latach 70.? Jak wyglądał sprzęt, na którym naukowcy dawniej prowadzili badania? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać na wystawie „Sto 5”, przygotowanej przez Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach obchodów 105-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Przemysła w Poznaniu, oddziale Muzeum Narodowego, od 3 października do 1 grudnia 2024 r. Wernisaż odbędzie się 3 października o godz. 18.00.

Zapraszamy także na wydarzenia popularnonaukowe towarzyszące wystawie, związane z dziejami UAM. Pełny program dostępny jest na stronie internetowej muzeum:

Odwiedź stronę Muzeum UAM i dowiedz się więcej!