Areopag Uniwersytetów – świat w dobie COVID-u

W poniedziałek 18 października o godz. 16.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (Centrum Transferu Wiedzy, aula 408, Al. Racławickie 14 w Lublinie) odbędzie się pierwsza z cyklu 4 debat "Areopag Uniwersytetów - świat w dobie COVID-u". Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jednym ze współorganizatorów inicjatywy.  Tematem pierwszej debaty będzie „System wartości w dobie COVID-u”.

Areopag Uniwersytetów to inicjatywa środowiska akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Partnerami projektu są czołowe polskie uniwersytety: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Główną ideą Areopagu jest prowadzenie debaty publicznej o wyzwaniach współczesności w przestrzeni uniwersyteckiej z udziałem wszystkich zainteresowanych tematem stron.

Gospodarzami debat będą kolejno:

• Katolicki Uniwersytet Lubelski (18. października 2021),
  • Uniwersytet Jagielloński (8. listopada 2021),
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (6. grudnia 2021),
  • Uniwersytet Warszawski (10. stycznia 2022).

Dyskutować będą reprezentanci wyżej wymienionych uczelni oraz zgromadzona w auli publiczność z możliwością zabrania głosu.

Debaty będą transmitowane online na stronach internetowych uniwersytetów biorących udział w inicjatywie.

Patronat Honorowy objęła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.