Aukcja obrazu „BARWY NAUKI I SZTUKI” zakończona sukcesem

27 stycznia o godzinie 13:31 zakończyła się aukcja licytowanego obrazu „BARWY NAUKI I SZTUKI” namalowanego przez rektorów oraz przedstawicieli poznańskich uczelni i jednostek naukowych podczas inauguracji XXIV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Tym samym Zwyciężczyni aukcji przekazała na rzecz 30. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotę 1825,00 zł.

Wylicytowany obraz został podpisany przez wszystkich 9 współtwórców dzieła:

1. Rektora prof. Wojciecha Horę (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu),
  2. Rektora prof. Dariusza Wielińskiego (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu),
  3. Prorektora prof. Piotra Golińskiego (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu),
  4. Prorektor prof. Elżbietę Gołatę (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu),
  5. Prorektora prof. Michała Nowickiego (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu),
  6. Prorektora prof. Tadeusza Wallasa (Przewodniczący Rady Programowej PFNiS),
  7. Prorektora prof. Przemysława Wojtaszka (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu),
  8. Panią prof. Hannę Bogucką (Polska Akademia Nauk oddział w Poznaniu),
  9. Panią dr Joannę Kiersztejn (FUAM – PPNT – Laboratorium Wyobraźni).

14 lutego br. o godzinie 15.00 obraz zostanie uroczyście przekazany Zwyciężczyni licytacji w siedzibie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy!